O festivalu

EKOFILM je mezinárodní filmový festival o životním prostředí. Se svou 40letou historií je nejstarším filmovým festivalem environmentálního zaměření v Evropě. Letošní 41. ročník je zaměřen na témata Odpady a Třídění odpadu.

Mezinárodní filmový festival o životním prostředí EKOFILM 2015 se koná ve dnech 3. – 5. 12. 2015 v Brně.

Festivalový katalog 41. MFF EKOFILM zdarma ke stažení! Stáhněte si KATALOG EKOFILM 2015 tady.
Vytištěné katalogy budou zdarma k dostaní v centru festivalu v Místodržitelském paláci a v našich kinosálech. Podívejte se na program EKOFILMu ať víte, kam od čtvrtka v Brně vyrazit!

EKOFILM vznikl v roce 1974 odtržením od festivalu Techfilm, kdy silná sekce pořadů o životním prostředí přispěla ke vzniku samostatného festivalu. Poprvé se EKOFILM konal v Ostravě, následně v Českém Krumlově a premiérově se letos přesouvá do rodiště většiny významných českých ekologických aktivit – do Brna.

Festival svým divákům předkládá především nezávislé dokumenty o otázkách a globálních problémech ochrany životního prostředí. Soustřeďuje kolem sebe pozitivně laděné osobnosti, které festivalu vtiskávají jeho specifickou tvář.

Širokému okruhu diváků EKOFILM prostřednictvím špičkových soutěžních i nesoutěžních snímků přináší významný zdroj nejnovějších informací o stavu přírody a životního prostředí v různých zemích světa a v mnoha případech i fakta o řešení závažných ekologických kauz.

Prohlédněte si festivalový katalog EKOFILM 2015: