O festivalu Ekofilm 2016

Oficiální vizuál 42. MFF EKOFILM

42. ročník MFF EKOFILM v říjnu opět v Brně

Ve dnech 13.–15. října se do Brna opět vrací mezinárodní filmový festival s tematikou životního prostředí EKOFILM.

13.–15. 10. 2016, Brno – Kačky nechte doma, #EKOFILM je zadarmo!

Program najdete na www.ekofilm.cz.

Letošní ročník je zaměřen na téma Voda a sucho. EKOFILM je jedním z nejstarších environmentálně založených filmových festivalů na světě a patří mezi oblíbené akce nejen pro odbornou veřejnost, ale i pro laické publikum se zájmem o kvalitní snímky a téma životního prostředí. Letošní ročník s magickým číslem 42 otevře ve středu 12. října koncertem pod širým nebem zpěvák Dan Bárta s doprovodnou skupinou Illustratosphere.

Koncert se odehraje na náměstí Svobody.

EKOFILM se nebojí otevírat společenská témata a ekologické kauzy. Nedílnou součástí filmového festivalu jsou tak debaty s odborníky na daná témata, promítání dokumentů o palčivých problémech i happeningy a zábavně-společenské aktivity. Ty mají za úkol probudit zájem veřejnosti, nastolovat témata a klást důležité otázky. 

Pořadatelem MFF EKOFILM je Ministerstvo životního prostředí. Účast předních politiků a odborníků dodává festivalu jistou prestiž, protože právě zde máte možnost debatovat tváří v tvář s ministrem i zástupci odborné veřejnosti (a nejen na téma voda a sucho). Prezidentem festivalu je Ladislav Miko, bývalý ministr životního prostředí a zástupce ředitele Generálního ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise.

Program EKOFILMU budou organizátoři odtajňovat v průběhu září a října, už nyní je ale potvrzený například snímek Nebe a led oscarového režiséra Luca Jacqueta (Putování tučňáků). Nedílnou součástí festivalu je soutěžní část, kam se letos přihlásilo rekordních 1200 snímků doslova z celého světa. Ve dnech 13.–15. října uvidíte v Brně ty nejlepší, které se utkají o pět festivalových cen. O jedné z nich rozhodnou i diváci. Vstup na festival je zdarma. Diváci se pouze musejí zaregistrovat na webových stránkách festivalu www.ekofilm.cz a na jednotlivé filmy si zarezervovat vstupenku. Podrobnosti najdete na webu.

JAK NA FILMY? Zadarmo, ale s registrací.

Všechny projekce Ekofilmu jsou zdarma, návštěvníci se však musí registrovat na našem webu. Nechceme vám komplikovat život, jen potřebujeme vědět, kolik diváků kam přijde. Jde jen o 30 vteřin vašeho času: v pravém horním rohu stránek čeká tlačítko „Přihlášení“, po jehož rozkliknutí zvolíte možnost „Registrace“ a vyplníte tři stručné údaje. Voilà, cesta k desítkám filmů zdarma je otevřená! Pak si v sekci Program vyberete ty vašemu srdci nejbližší a zarezervujete vstupenky. Systém vám vygeneruje jednoduchý kód, kterým se prokážete u vstupu do sálu.

KDE HLAVU SLOŽIT a neprodělat kalhoty?

K festivalu patří baťůžkáři. Ti naši mohou využít unikátní možnosti přespat přímo na gauči u místních a zažít Brno autenticky! Nocleh je třeba zarezervovat si předem – pište na mail ucastnici@ekofilm.cz. Nově nabídlo ubytování i středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn nacházející se v krásné přírodě hned za Brnem. Cena za noc na lůžku ve spacáku je 130 Kč; zájemci pište na info@kapraluvmlyn.cz.

KUDY KAM, kde a co?

Nemusíte se obtěžovat sháněním informací. Vše potřebné vám řeknou na InfoPointu v našem EKODÓMU přímo na náměstí Svobody v centru Brna. Zde vám rádi poskytneme festivalové katalogy, pomůžeme zařídit ubytování a poradíme kudy kam.

Tady bude žít #EKOFILM:

  • EKOEXPO na náměstí Svobody – centrum festivalu
  • Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo náměstí
  • Budova Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Joštova ulice
  • Otevřená zahrada Nadace Partnerství, Údolní ulice 33

Cestujte ekologicky: Chystáte se na Ekofilm autem? Najděte si svého spolucestujícího na BlaBlaCar.

Facebook: https://www.facebook.com/ekofilm

Instagram: https://www.instagram.com/ekofilm/