O festivalu

EKOFILM je mezinárodní filmový festival o životním prostředí. Je nejstarším filmovým festivalem environmentálního zaměření v Evropě. Letošní již 42. ročník je zaměřen na téma Voda – sucho.

Mezinárodní filmový festival o životním prostředí EKOFILM 2016 se koná ve dnech 13. – 15. 10. 2016 v Brně.

EKOFILM vznikl v roce 1974 odtržením od festivalu Techfilm, kdy silná sekce pořadů o životním prostředí přispěla ke vzniku samostatného festivalu. Poprvé se EKOFILM konal v Ostravě, následně v Českém Krumlově a premiérově se letos přesouvá do rodiště většiny významných českých ekologických aktivit – do Brna.

Festival svým divákům předkládá především nezávislé dokumenty o otázkách a globálních problémech ochrany životního prostředí. Soustřeďuje kolem sebe pozitivně laděné osobnosti, které festivalu vtiskávají jeho specifickou tvář.

Širokému okruhu diváků EKOFILM prostřednictvím špičkových soutěžních i nesoutěžních snímků přináší významný zdroj nejnovějších informací o stavu přírody a životního prostředí v různých zemích světa a v mnoha případech i fakta o řešení závažných ekologických kauz.

„Naší vizí je vytvořit tradici úspěšného mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, který bude nejenom kulturním a osvětovým přínosem, ale zároveň zaujme široké publikum diváků svou zábavností a vysokou kvalitou programu.“

Ladislav Miko, prezident Ekofilmu, zástupce ředitele Generálního ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise