Ministerstvo životního prostředí

Na viděnou
1.–6. října 2024

Festivalové novinky

Aktuality z centra dění filmového festivalu

Moucka-square-1920-transformed.png

8. 6. 2024

„Tě vypnu“ bylo první, co mě napadlo, říká autor letošního vizuálu Oliver Moučka

Od 13 let hraje paraflorbal za tým SKH METEOR Plzeň. A mezi jeho záliby patří také lukostřelba. V roce 2022 v této disciplíně dokonce obsadil třetí místo v halovém Mistrovství ČR. Od letošního roku může Oliver Moučka do své sbírky přidat i autorství vizuálního stylu jubilejního EKOFILMu. Co ho k vítězství k soutěži dovedlo? O tom jsme si povídali nejen s Oliverem, ale i s lektorkou studia Maturus Magdalénou Lindaurovou.

Číst celý článek

20. 5. 2024

Představujeme vizuální styl 50. ročníku EKOFILM. Jeho autorem je mladý tvůrce se znevýhodněním

Jubilejní 50. ročník EKOFILMu, nejstaršího evropského filmového festivalu o životním prostředí, přichází s novým vizuálním stylem. Vítězné grafické zpracování tématu „Jak (ne)zabít přírodu“ vytvořil šestadvacetiletý Oliver Moučka, mladý tvůrce se znevýhodněním. Tento design vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem.

Číst celý článek

20. 2. 2024

EKOFILM hledá vizuální styl letošního ročníku. Přihlaste svůj návrh!

Letos oslavujeme půlkulaté jubileum. A to je pořádný důvod k oslavě. Právě proto jsme se rozhodli představit zcela nový vizuální a grafický směr, který odráží jak důležitost, tak i unikátnost tohoto 50. ročníku. Ale nechceme ho dělat sami. Chceme totiž zapojit právě vás! Máte grafické nadání a zkušenosti? Jde vám hlavou zajímavý motiv? Tak ho zpracujte a pošlete nám ho.

Číst celý článek

2. 2. 2024

EKOFILM letos slaví padesátku. Filmaři už mohou hlásit snímky do festivalové soutěže

Filmoví tvůrci mají od dnešního dne možnost hlásit své filmy do jubilejního 50. ročníku EKOFILMu, který je nejstarším světovým festivalem zaměřeným na téma životního prostředí. Přihlášky jsou přijímány prostřednictvím portálu www.filmfreeway.com až do konce května, přičemž samotný festival se bude konat v Brně mezi 1. a 6. říjnem.

Číst celý článek