Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2020

EKOFILM pro školy: Vezměte své žáky S Hubertem do lesa nebo přijďte na kloub SMOKEMANovu tajemství energie

Aktualizace k 15. 9. 2020 – V návaznosti na koronavirová opatření jsme bohužel nuceni program pro školy zrušit.
 
46. ročník mezinárodního filmového festivalu s environmentální tématikou EKOFILM, který dlouhodobě pořádá a financuje Ministerstvo životního prostředí, připravil pro školy dva speciální zábavně vzdělávací pořady – edukativní show SMOKEMANovo tajemství energie a besedu S Hubertem do lesa s promítáním a zajímavými hosty. Kapacita je omezená, vstupné zdarma!
 

S Hubertem do lesa
Kde: Univerzitní kino Scala, Moravské náměstí 127/3, Brno
Kdy: čtvrtek 15. října 2020, 10.00–12.00
Kapacita: 300 žáků
Pro koho: 1. stupeň základní školy

Vyrazte ve čtvrtek dopoledne S Hubertem do lesa, a to se stejnojmenným seriálem České televize a jeho protagonisty Filipem, Aničkou a dědou, se kterými si bude povídat herec a moderátor Jan Adámek. Rozhodně se nebudete nudit!
Promítání seriálu a setkání s herci doplní informacemi i odborníci z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně s praktickými ukázkami lesní pedagogiky.


SMOKEMANovo tajemství energie
Kde: Univerzitní kino Scala, Moravské náměstí 127/3, Brno
Kdy: pátek 16. října 2020, 9.45–11.00 a 11.30–12.45
Kapacita: 300 + 300 žáků
Pro koho: 2. stupeň základní školy (9.45–11.00) a střední školy (11.30–12.45)

Smokeman je údajně bratranec Supermana. Při kopání základů Výzkumného energetického centra VŠB – Technické univerzity Ostrava byla nalezena buňka DNA, ze které klonováním vznikl Smokeman. Smokemanovým životním posláním je zmenšovat kouř z našich komínů a napomáhat k čistotě ovzduší.
Přijďte na edukativní show, která nabídne řadu zajímavostí, vše bude předneseno zábavnou a poutavou formou. Dozvíte se například to, co je energie a odkud pochází, proč se v sauně potíte a v zimě třepete, proč plamen svíčky jde vzhůru, a ne dolů, a proč má oranžovou barvu, zdali dobijete baterku svého mobilu energií obsaženou ve špalku dřeva, anebo jak ovlivníte svůj kouř.

Registrujte místo pro svou třídu na některý z festivalových pořadů prostřednictvím e-mailové adresy proskoly@ekofilm.cz, pro dotazy volejte +420 603 159 603. Kapacita omezená, změna v programu vyhrazena. V případě vládních restrikcí – omezení hromadných akcí – může být vaše rezervace zrušena, obratem bychom vám dali vědět.

46. MFF EKOFILM se koná pod záštitou ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce, hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka, primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové, starosty městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěcha Mencla, rektora Masarykovy univerzity prof. Martina Bareše a rektorky Mendelovy univerzity prof. Ing. Danuše Nerudové, Ph.D. Akce se koná i za finanční podpory statutárního města Brna a hlavního partnera SAKO Brno a.s. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

2. 8. 2020