Ministerstvo životního prostředí

Výstava

Není les jako les

My-mezi-stromy-01-jana-nemeckova-zivot-v-lese-2.jpg

Fotosoutěž „Není les jako les“ patří k největším fotografickým soutěžím s environmentální tématikou v ČR. Zaměřuje se na podporu přírodě blízkého lesního hospodaření a zodpovědné spotřeby výrobků ze dřeva.

V uplynulých ročnících bylo do fotosoutěže zasláno přes 25 000 fotografií a zapojilo se více než 7000 soutěžících, kterým není stav českých a světových lesů lhostejný.

Výstava nabídne návštěvníkům festivalu EKOFILM ke zhlédnutí celkem devět vítězných fotografií z posledního ročníku fotosoutěže, který se odehrál v roce 2019, na velkoplošném tisku.

„Není les jako les“ pořádá každoročně organizace FSC Česká republika. Jejím prostřednictvím se snaží poukázat na ohrožení, které představují pro české lesy klimatické změny, jejichž negativní dopady lze v poslední době již zřetelně pozorovat. Patří k nim zhoršování vodní bilance, sucho, kalamitní výskyt patogenních škůdců nebo velkoplošný rozpad nestabilních monokultur. Jedním z nejčastěji zmiňovaných opatření v souvislosti s adaptací lesů na klimatickou změnu je podpora a rozšíření přírodě blízkých forem lesního hospodaření, díky kterým jsou lesy silnější, zdravější a lépe schopné odolat negativním vlivům klimatických změn, jako je sucho nebo například kůrovec. Tyto lesnické metody podporuje v ČR dlouhodobě i organizace FSC (Forest Stewardship Council).

Letos je vyhlášen již osmý ročník fotosoutěže s novým názvem „Mysli na lesy“, ve kterém se soutěží o fotoaparáty Canon EOS a další fotografické vybavení. Více informací najdete na stránkách www.myslinalesy.cz

Výstavu můžete navštívit i mimo festivalové dny, na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity je od 6. do 24. října, denně od 9 do 19 hodin.

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program