Ministerstvo životního prostředí

Beseda

Divočina s ručením omezeným

Jan-prednaska.JPG

Kompomovaný program režiséra Jana Svatoše je rozdělen na dvě části. První částí je přednáška, na kterou je potřeba si zarezervovat svá místa. Drouhou částí je workshop – o svou účast v něm pouze můžete soutěžit s naším mediálním partnerem National Geographic, podmínky soutěže jsou zde!

Popis přednášky: Existují dvě divočiny. Ta skutečná a pak její mediální odlesk. Připomeňte si největší kauzy a podvody, kterých se filmaři a fotografové divoké přírody dopouštěli při honbě za penězi, slávou nebo prvenstvím. Dozvíte se, proč se současným televizním divákům hanlivě přezdívá „armchair explorers“ nebo čím Walt Disney pobouřil ochránce přírody.

Popis workshopu: Víte o tom, že při fotografování manipulujete, aniž byste dotvářeli své snímky ve Photoshopu? Zapomeňte na zidealizovanou fotografii a podívejte se realitě přímo do očí v jedinečném workshopu, který změní váš pohled na věc. Dozvíte se, jak pořídit fotografii, která bude přesným vyjádřením vašich myšlenek, aby nebyla dílem náhody, ale účelným sdělením, a měla podle toho odpovídající náboj. Dozvíte se, kdy využívat barevnou a kdy černobílou fotografii, proč v nás fotografie opakovaně vzbuzuje důvěru a co společného má Barack Obama a jezero Loch Ness.

Rezervujte (přednáška) a soutěžte (workshop), Honza se na vás již těší!