Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Festivalové workshopy v EKODÓMu

ubrouskyzvcelihovosku1.JPG

EKOFILM připravil do EKODÓMu na náměstí Svobody speciální program pro všechny, kteří milují lepení, stříhání, míchání – zkrátka tvoření všeho druhu! Svá místa si nemusíte rezervovat, přijďte kdykoli v průběhu času dílen a vyrábějte! Na co se můžete těšit? 

Kartónové brýle pro virtuální realitu, 10.12. října, souběžně s ostatními workshopy

Víte, že brýle na virtuální realitu si můžete pořídit za pár kaček? A na EKOFILMu úplně zadarmo! Je to pár let, co zaměstnanci Google navrhli vlastní návrh kartónových brýlí pro virtuální realitu. Od té doby vznikl nespočet variací a jednu z verzí pro vás připravili festivaloví partneři z VR in love. Pokud váš telefon disponuje gyroskopem, pak už není nic jednoduššího, než zajít do EKODÓMu, kde jsme pro vás připravili lepenku, čočky, nůžky, lepidlo, prostě všechny propriety, které budete potřebovat! Díky nim pak skrz VR brýle budete moci poznávat exotická místa, měsíční krajinu nebo hlubiny oceánů.

Voskované ubrousky, 10. října 1317.00

Sáčky, fólie, tašky, pytlíky – neekologické obaly představují pro naši planetu obrovskou zátěž. Obaly obecně jsou jedním z témat, které hýbou nejenom evropským prostorem. Ty největší a přelomové věci začínají malými krůčky. A každý z nás takový krůček může dělat dnes a denně právě tím, že omezí spotřebu jednorázových obalů. Zajímavou alternativou jsou právě voskované ubrousky ze stoprocentní bavlny. Společně s RUSTICwrap se je můžete naučit vyrábět na našem workshopu. Abyste měli svůj vlastní originál, budete mít k dispozici i přírodní barvy. Vaše svačina už tak nebude mít černé svědomí!

Čajové směsi, 11. října 1216.00

Naučte se míchat čajové směsi s Mátou Šárkou. Vysvětlí vám, že k dobré čajové směsi stačí i čtvero bylinek. Každá z nich má svou vlastní funkci. První bylinka je hlavním nositelem účinku. Druhá je pomocná – rozšiřuje účinek hlavní bylinky nebo její účinek podpoří. Třetí bylinka dodá chuť a čtvrtá zlepšuje vzhled, dodá vůni a svými účinky směs doplní a podpoří. Společně s lektorkou si namícháte směs na míru přímo sobě a dozvíte se, jaké účinky a chuť může vaše směs mít. 

Ekodrogerie, 12. října 10–16.00

Potřebujete doplnit kosmetickou výbavu? A chcete to udělat ekologicky? Festivaloví partneři z RespON vám pomohou namíchat prášek na praní, suchý šampon nebo práškový deodorant. Výroba je snadná, levná a hlavně vás to bude bavit. A když si s sebou přinesete vlastní nádobu, bude vám naše planeta ze srdce vděčná.

Svá místa si nemusíte rezervovat, přijďte kdykoli v průběhu času dílen!