Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Virtuální světy na EKOFILMu: Prohlídka skutečného zeleného bydlení

VR20213.png

Zelené bydlení už dávno není virtuální realita. Přesto se ne každému poštěstí nahlédnout do všech míst, kde se dá bydlet. I proto, že by vás tam bydlet ani nenapadlo. Nečekaná místa k zelenému bydlení vám proto přináší EKOFILM v letošním virtuálním příběhu.

A kam se vydáme? Díky letošnímu VR filmečku budete moci nahlédnout nejen do interiéru maringotky určené k trvalému bydlení, ale i například do houseboatu na Vltavskou nádrž, nebo do přestavěných lodních kontejnerů.

Možností, kde dnes bydlet blízko přírodě, je opravdu hodně. Milovníkům lesa zaplesá srdce při pohledu na „létající domeček“ na stromě vysoko nad zemí. Ubytovat se v něm mohou celoročně.

Pokud milujete vůni louky, krásu remízků nebo jste prostě lovci zážitků, virtuálně vás přeneseme na lesní posed, kde můžete trvale žít v harmonii s přírodou.

Nevynecháme ani jeden z hitů posledních let. Podívejte se s námi do prvního betonového domu z 3D tiskárny.

Vítejte v moderním bydlení na 47. ročníku EKOFILMu! I když je určený pro VR brýle, bez obav si ho pusťte i na běžném monitoru. Po prostoru se budete rozhlížet snadno pomocí obyčejné myši. (odkaz doplníme později)

Bydlete lépe – zeleně!

Virtuální realitu můžete navštívit každý festivalový den bez nutnosti předchozí rezervace, ve čtvrtek a v pátek od 11 do 19, v sobotu od 10 do 16 hodin.

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program