Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Virtuální světy na EKOFILMu: Klimatická změna v krajině

VR-realita-min.jpg

I letos u EKODÓMu na náměstí Svobody navštívíte mnoho zajímavých míst prostřednictvím virtuální reality. Brýle s 360° videofilmem vám přiblíží krajinu z úhlu pohledu, který neznáte.

Klima, které je tématem tohoto ročníku, vám ukážeme tak, jak jej můžete sami na svých vycházkách po Česku zažít. Jen s tím rozdílem, že za tři minuty procestujete celou střední Evropu. Místa hlubokých brdských lesů, uschlé krajiny jižní Moravy, rybníky středních Čech, luční louky Labské nížiny a nebo vysokohorské štíty slovinských hor. Dozvíte se, jaké je složení atmosféry a co je největším problémem v klimatické změně. Ta je nyní velice žhavým tématem, protože ohrožuje i lidský druh.

Naše festivalová virtuální realita představí zákulisí klimatu v krajině a poukáže na souvislosti, které si uvědomíte, až když navštívíte díky VR brýlím místa, která toto téma přibližuje doslova „na vlastní oči“.

Virtuální realitu můžete navštívit každý festivalový den bez nutnosti předchozí rezervace, ve čtvrtek a v pátek od 13 do 18, v sobotu od 10 do 16 hodin.

Program