Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Virtuální Zoo Brno

ledn-medvodi4-optimized.jpg

Zoo Brno chce dostát své role prostředníka mezi veřejností a divokou přírodou a umožnit zažít divočinu způsobem, který návštěva zoo nemůže nahradit. Zoo Brno věří, že po virtuálním setkání se zvířaty v jejich přirozeném prostředí vezmou návštěvníci za svoji potřebu ochranu přírody a její pestrosti a připojí se k zoologickým zahradám, ochranářským organizacím a dalším institucím, které již stojí v prvních liniích tohoto boje. 

Přímo uprostřed města otevře Zoo Brno ve festivalové dny své centrum Virtuální Zoo Brno, kde představí první virtuální safari společnosti Wild Immersion, kterou podporuje světoznámá ochránkyně zvířat Jane Goodall. Pomocí nejmodernějších technologií bude postupně zpřístupňovat nejen setkávání s různými ekosystémy planety a jejich obyvateli, ale také poznatky ze záchranných projektů zoologických zahrad ve světě.

Virtuální Zoo Brno najdete ve festivalové chill out zóně v kině Scala, a to ve čtvrtek od 13.00 do 19.30, v pátek od 13.00 do 17.30 a v sobotu od 16.30 do 18.30. A aby toho nebylo málo, najdete tento projekt v sobotu i na náměstí Svobody jako součást Rodinného dne od 10.00 do 16.00! Rezervace není potřeba.