Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

EKOFILMový les

Les2.jpg

Kvůli suchu klesla přirozená obranyschopnost lesů a některé druhy stromů jsou vysázené na nevhodných místech. Ve spojení s napadením hmyzími škůdci jsou to aktuálně hlavní problémy středoevropského lesnictví. Tyto potíže se týkají i největších vlastníků lesů v okolí Brna – Mendelovy univerzity v Brně. Lesy spravované Školním lesním podnikem Masarykův les Křtiny jsou naštěstí převážně smíšené, takže k rozsáhlým kalamitám zde nedochází. Přesto se zdejší lesníci snaží o pěstování ještě pestřejších lesů. Chtějí tak studentům i široké veřejnosti ukázat příklady dobré praxe.

Ve Školním lesním podniku Křtiny navíc vítají spolupráci veřejnosti při výsadbách vzácnějších a suchu odolných listnáčů, ke kterým patří třeba duby, třešně, břeky nebo javory. Zapojte se i vy do výsadby „EKOFILMového lesa“. Přiložíte ruku k dílu, procvičíte fyzičku a okolo nedávno otevřené naučné pěšiny Karla Morávka pomůžete vysázet odolnější les.

Sraz je v sobotu 23. 10. 2021 v 9:00 u zastávky MHD „Malinová“ v Soběšicích. Sázení je vhodné pro i rodiny s dětmi v pracovním oděvu a obuvi. Sazenice a nářadí zajistí ŠLP Křtiny. Předpokládané ukončení akce je do 13:00.

Sázení stromů se bude konat při minimálním počtu 8 rezervací. Uzávěrka rezervací je 22.10. v 20.00 hodin, poté budou zájemci informováni. 

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program