Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Workshop výroby přírodní kosmetiky a eko drogerie

Ekodrogerie2-min.JPG

Mýdlo, zubní pasta nebo šampon. Kosmetiku používáme denně. Sem tam ji doplníme o nějaký krém nebo mastičku. Přemýšleli jste ale, jak snadno si toto vše lze vyrobit doma? Přijďte a zjistíte to na našem workshopu výroby přírodní kosmetiky a ekodrogerie.

Společně si vyrobíme univerzální Mastičku na ruce nebo nohy s rostlinnými oleji a másly, včelím voskem a esencemi. Pro vegany nebo alergiky bude k dispozici i rostlinný vosk. Přineste si alespoň 50ml skleničku, třeba od jogurtu, marmelády nebo hliníkový kelímek.

Dále si namícháme Bělící prášek na zuby s kurkumou, plavenou křídou a esencemi. Využijeme 30ml kelímek, může být i plastový.

Jednoduché Glycerinové mýdlo si ozdobíme bylinkami, přírodními barvami nebo aktivním uhlím. Pokud si přinesete z domu krabičku nebo sáček, příroda vás bude milovat ;)

Posledním výrobkem potěšíte váš byt, bude to Leštěnka na nábytek. Jestli ještě ve spíži najdete alespoň 50ml skleničku, nadejde konečně čas její slávy.

A pokud přijdete bez nádobek, zlobit se nebudeme a nějaké vám na místě poskytneme.

Na workshop není potřeba rezervace, přijďte kdykoli mezi 14 a 18 hodinou!

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program