Ministerstvo životního prostředí

Beseda

Budoucnost bydlení – blíže k sobě?

blize.png

Způsob, jakým bydlíme, se vždy přizpůsoboval z velké části vnějším podmínkám. Svět prochází změnou a lidé se adaptují. Přitom hledají způsoby, jak učinit bydlení co nejpříjemnější. Stoupající cena bydlení je v posledních letech jedním z důvodů, proč různí lidé hledají nové cesty k dostupnému a pohodlnému životu. Někteří volí útlé prostory, leckdy i maringotek a obytných kontejnerů, jiní komunitní způsob života v bytech. Bydlení se proměňuje a trend přesunu lidí z vesnic do měst tuto změnu jen urychluje. Jaká budoucnost nás tedy čeká a jakými způsoby ji můžeme ovlivnit pro co nejlepší prospěch nás všech? Jakými příklady pro pohodlné a dostupné bydlení se můžeme inspirovat už dnes? A konečně, jak bydlení může přispět k environmentální udržitelnosti a jak jí jít co nejkratší cestou naproti?

Besedující:

Táňa Zabloudilová – moderátorka
Jan Malý Blažek – ekonom a sociální geograf, vedoucí týmu projektu Možnosti a limity sociálně a environmentálně udržitelného participativního bydlení v ČR
Iva Marešová – vedoucí Bytového odboru Magistrátu města Brna
Alena Stašková Augustová – Platforma pro sociální bydlení

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program