Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Podbrní – exkurze do krajinného podvědomí Brna

turma.png

Lidmi i tak „prolezlé“ místo, jakým Brno je, vyvolává desítky i stovky často nevyřčených „přírodních“ otázek. Tak třeba:
– Je druhová rozmanitost opuštěných míst, takzvaných brownfields a „vágních terénů“, opravdu tak vysoká?
– Jaké je to prolézat roštím nebo se ztratit kousek od centra ve zcela neznámém terénu?
– A jak poznat hodnotnou městskou "divočinu"?
Vydejte se s EKOFILMem a Janem Albertem Šturmou na exkurzi do krajinného podvědomí Brna. Projdeme se jižní, panonskou periferií města především po místech, kudy se běžně nechodí – za hranami zástavby nebo plotů.

Jan A. Šturma je botanik a křovinář. Zabývá se vegetací a křovím městských periferií u nás i v zahraničí, jejich diversitou a citlivou transformací. Společně s geologem Radkem Mikulášem napsali knihu "Divoká příroda Prahy a blízkého okolí: Průvodce tou částí pražské přírody, o kterou se nikdo nestará, málokdo ji zná a skoro nikdo ji nemá rád".

Tip: Jana A. Šturmu jste mohli vidět například i v Show Jana Krause

Sraz na exkurzi je na adrese Úzká 471/6 před Katastrálním pracovištěm Brno-venkov (49.1885069N, 16.6118292E), předpokládaná délka je 2-3 hodiny.

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program