Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Enrichmentový workshop: Pomozte zvířatům v zoo vytvořit bohatší a přirozenější prostředí k životu

Zoo-Brno.png

Zvířata v zoologických zahradách mají tu nejlepší péči – o čisté výběhy a kvalitní potravu se každodenně stará tým chovatelů, o zdraví pečují specializovaní veterináři. V tomto ideálním světě by se však zvířata mohla snadno začít nudit. Potřebují čelit výzvám, příležitostem a stimulaci, potřebují o ně své prostředí obohatit. Každý druh přitom potřebuje něco jiného.

Právě proto je tu takzvaný enrichment. Velmi zjednodušeně řečeno se jedná o „hračky“, které mají obyvatele zoo zabavit, podporovat běžné, zvířatům prospěšné způsoby chování. Nebo jim umožnit, aby mohly prožít pozitivní reakce na stresové podněty. K těm patří vyhledání příležitostí se skrýt nebo reagovat na výzvy spojené s vyhledáváním a získáváním potravy.

Přijďte si vyzkoušet, jak taková výroba enrichmentu probíhá a zúčastněte se enrichmentového workshopu, kde se budou tyto prvky vyrábět pro vybraná zvířátka ze Zoo Brno. Na konec se můžete i těšit na besedu se zaměstnancem zoo, která bude na téma ochrany přírody, přežívání druhů, obohacení života zvířat v lidské péči, poslání zoo atd. a dozvíte se i více o kampani EAZA Which Fish.

A že chcete vidět, jak si zvířátka s hračkou Vámi vyrobenou hrají? Sledujte facebookové stránky Zoo Brno, kde se na konci října objeví záznam reakcí zvířat!

Rezervace na jednotlivá výrábění provádějte dle níže uvedeného harmonogramu:

10:45 – 12:00 Výroba seníků pro psouny, klokánky a agutiho

13:00 – 14:15 Výroba sensorické kostky pro lišky polární

15:15 –16:00 Beseda se zaměstnancem zoo

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program