Ministerstvo životního prostředí

Beseda

Inspirace z Open House festivalu s Adélou Elbel

open-house-brno.jpg

V roce 2018 se Brno zařadilo po bok měst Londýn, New York nebo třeba Melbourne a stalo se součástí celosvětové sítě festivalů Open House. Díky nim se lidé mohou podívat do jinak nepřístupných budov a míst, spatřit své město z nové perspektivy a inspirovat se moderními přístupy k architektuře, které pomáhají snižovat dopad našich sídel na životní prostředí.
Festival pokračoval i v době pandemie, jen se dočasně přesunul do on-line světa. Díky tomu vznikla ohromná databáze videoprezentací staveb i rozsáhlých čtvrtí z celého světa.
Moderátorka Adéla Elbel se na EKOFILMu bude ptát organizátorů a hosta z řad architektů, které zelené budovy v Brně máme, kde bychom se při plánování Brna mohli inspirovat a jaké udržitelné přístupy se v architektonické praxi nabízejí.

Besedující: 

Adéle Elbel – moderátorka

Martin Pešl – jeden z organizátorů Open House Brno

Libor Hrda – jednatel Fandament Arch, studia, které dělalo DEPO Business Parking

Pavel Lazarov – hlavní architekt a jednatel Fandament Arch

Tip: Vydejte se s EKOFILMem a festivalem Open House Brno v sobotu 23. 10. 2021 na exkurzi do DEPO Business Parking nebo do DADA Distrikt.

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program