Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Dílničky se Střediskem volného času Lužánky

www.psphoto.cz-04066.jpg

Hned tři atraktivní dílničky neboli workshopy si pro vás připravilo brněnské Středisko volného času Lužánky. Když se zapojíte, vyrobíte si závěs na květináč, netradiční přírodní ozdoby nebo plechovky s bylinkami.

Tak nejprve květináč. Pokud neznáte cizí název „macramé“, třeba vám pomůže české slovo drhání. Je to technika, kterou používaly už naše babičky, které tak vyráběly ozdobné krajky – pomocí uzlíků a z jakéhokoliv zauzlovatelného materiálu. Pokud je dost pevný, klidně unese i květináč s vaší oblíbenou pokojovkou.

Pak tu máme ozdoby z Tilandsie. Možná víte, že je to rostlina, která se česky jmenuje kykatka. Je jedinečná tím, že se má čile k světu i bez půdy a tak z ní snadno vyrobíte lehkou, živou, skoro v prostoru se vznášející dekoraci. Přijďte, vyzkoušejte a uvidíte.

Pokud si taky čas od času dopřejete nějaký nápoj v plechovce, dříve nebo později se vám obaly začnou hromadit. Vyrobit hliníkovou plechovku je ale dost náročné a je škoda využitou energii jen tak vyhodit, i kdyby to bylo do recyklačních nádob. Raději ji kreativně znovu využijte. S námi se naučíte, jak si z plechovek udělat zásobník na bylinky.

Rezervace není potřeba, přijďte kdykoli mezi 10 a 16 hodinou.

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program