Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Inspirativní rekonstrukce: exkurze do DEPO Business Parking

DEPO-Business-parking-min.jpg

Zelená architektura může vzniknout i z budov, u kterých byste to nečekali. Tak třeba budova DEPA v někdejším administrativně-výrobním areálu firmy Chemoplast. Objekt z konce 60. let minulého století prochází rekonstrukcí pod taktovkou Fandament Architects, kteří si řekli, že jednou vytěžené suroviny a energii vloženou do stavby nechtějí zahodit demolicí. Rozhodli se je naopak využít. Pojďte se s EKOFILMem a festivalem Open House Brno podívat, jak se to povedlo.

V době největší slávy se tady vyráběly hračky značky CHEVA, například hrací stolní fotbal, ale i plastové komponenty pro vysílač Ještěd. Celková využitelná podlažní plocha je 5.500 m². Cílem je proměnit celý areál do podoby postindustriálního, avšak moderního nízkoenergetického objektu, který bude v rámci Brna alternativou pro klasické administrativní office parky. V současné době je zde v nájmu 60 firem a to jak v kancelářských prostorách,  tak ve výrobnách, skladech a komerčních prostorech. V roce 2018 začala rekonstrukce bývalé výrobní haly, s cílem vybudovat opravdové industriální ateliéry, určené zejména pro kreativní profese z řad architektů, grafiků,  fotografů apod. Nahlédnete do industriálních kanceláří, dozvíte se o historii objektu i o průběhu rekonstrukce.

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program