Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Zelená rekonstrukce: exkurze do DADA Distrikt

dada-min.jpg

Někdejší textilní továrna na nábřeží řeky Svitavy nabízí kombinaci loftového bydlení, ateliérů, open space kanceláří a zeleně na střešní zahradě. Navrhli architekti z DADA District, GreenVille, AcerWoodway, Partero, U1 a KOGAA. Přijďte si s EKOFILMem a festivalem Open House Brno přímo do někdejší textilky poslechnout příběh, který vám odhalí její současnou podobu.

DADA vznikla rekonstrukcí tovární budovy z 20. let 20. století. Vystřídala se tu výroba textilu a elektrických strojů, poté tu bylo učiliště a posledních 20 let budova chátrala. Pak se do příběhu dnešního DADA distriktu vložili tři přátelé - programátor, malíř a projektový manažer.Chtěli žít jinak a věřili, že rekonstruovat budovy lze s respektem k místní historii a přírodě. Že rozvoj může probíhat i jinak než prostřednictvím peněz. Že lze postavit industriální lofty a ateliéry se zelenou zahradou na střeše i bez kapitálu, zkušeností a konexí. A že je možné najít partu budoucích sousedů, kteří vám od začátku dají důvěru a podají pomocnou ruku. 

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program