Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2018

MFF EKOFILM 2018 pro školy

Voda je jedním z nejvzácnějších bohatství planety. Její hodnotu si ale uvědomíme až ve chvíli, kdy jí máme málo. A to i přesto, že lidské tělo se ze sedmdesáti procent skládá právě z vody. Na vodě závisí veškerý život na planetě. I ten náš. A člověk má veliký podíl na tom, že se voda z krajiny vytrácí. Vezměte svou třídu a přijďte na festivalový program pro školy, který vám odhalí zákonitosti vody v krajině.

Na čtvrtek a pátek 11.-12. října dopoledne pro školy připravujeme do Otevřené zahrady vzdělávací program vodní hrátky, který je určen pro žáky 7.–9. tříd. Žáci se na interaktivních stanovištích v zahradě naučí, jak důležitá je vlastně voda v koloběhu života, a prostřednictvím filmu jim představíme Tajemný svět mokřadů. Stejný film budou moci žáci vidět i v kombinaci s programem VIDA! Science centrum Aqua et Ignis, který proběhne na náměstí Svobody v areálu EKOEXPO.

 

Program Voda – mocná i zranitelná

Kde: Otevřená zahrada Nadace Partnerství, Údolní 33, Brno

Kdy: 

  • Čtvrtek 11. října od 9 do 12 hodin
  • Pátek 12. října od 9 do 12 hodin

Kapacita: 120 dětí / den

Program je určen pro žáky 7.–9. tříd základních škol.

Je voda mocným živlem nebo zranitelnou součástí krajiny? Ve výukovém programu, který bude pod vedením lektorů z Lipky probíhat ve venkovní části vzdělávacího areálu, se žáci seznámí s vodou jako mocným živlem a s využitím modelového vodního toku budou odhalovat příčiny povodní i nedostatku vody v krajině.

Dokumentární film Tajemný svět mokřadů jim potom představí krásu, bohatost a biodiverzitu mokřadů a ukáže jejich význam v krajině.

 

Program Voda, oheň, život

Kde: EKODÓM (náměstí Svobody)

Kdy:

  • Čtvrtek 11. října od 9.30 do 11.45
  • Pátek 12. října od 9.30 do 11.45

Kapacita: 60 dětí / den

Program je určen pro žáky 7.–9. tříd základních škol

Aqua et Ignis – voda a oheň. To jsou Dva nesmiřitelné živly. Co všechno dokáží společně? To vám představí VIDA! Science centrum v show plné ohňů a světelných efektů a pozve vás na návštěvu do míst, kde si můžete odpálit vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí nebo zmrazit vlastní stín.

I v rámci tohoto programu proběhne promítání dokumentárního filmu Tajemný svět mokřadů, který dětem představí krásu, bohatost a biodiverzitu mokřadů a ukáže jejich význam v krajině.

Jak rezervovat?

Máte zájem o některý z našich programů? Napište nám na dominika.bauchelova@nap.cz nebo zavolejte na +420 603 714 331.

9. 7. 2018