Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2016

Setkejte se přímo s tvůrci. Dorazilo jich nemálo!

Mnohé z našich filmů doprovázejí jejich tvůrci. Podívejte se, koho dnes můžete potkat na besedách po projekcích.

Portugalský dokument Sea of Sines o rybářské komunitě okolo přístavu Sines uvede jeho režisér Diogo Vilhena. Vilhena je místním rodákem a pobřežní komunity vášnivě dokumentuje už od útlého věku. Jeho poslední snímek je vyvrcholením letitých snah a sestřihem více než 100 rozhovorů a 250 hodin materiálu.

Ruský smínek Small People Big Trees o mizející kultuře nejmenších lidí na světě, jihoafrických Pygmejů, přivezla jeho producentka Olga Michi. Tato ruská kráska je vášnivou cestovatelkou a fotografkou divoké přírody i původních etnik. Její instagram, který zásobuje působivými záběry ze všech kontinentů, sledují desetitisíce lidí. Čerstvě na něm přibylo i video z úterního koncertu Dana Bárty!

Dost možná dramatické okolnosti vzniku dokumentu The Toxic Circle rozkrývajícího pozadí vzniku největší ilegální chemické skládky v Evropě, odhalí jeho režisér Wilfried Koomen.

A po filmu Green Musketeers vyprávějícím o divokých začátcích jedné litevské eko neziskovky, přijdou pobesedovat známá dokumentariska a aktivistka Apolena Rychlíková a žurnalista zaměřující se na environmentální témata Čestmír Klos. Máte se tedy věru nač těšit!

14. 10. 2016