Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2017

Představujeme filmový dramaturgický tým: Petr Horák, Jakub Košťál, Petr Koubek, Jiří Žák a Veronika Eva Chvátalová

Petr Horák je zakladatelem úspěšného projektu iShorts, který se snaží propagovat a šířit krátké filmy. V České republice produkoval tři celovečerní filmy, jeden seriál a několik reklamních spotů. Mimo Českou republiku studoval a sbíral pracovní zkušenosti v Los Angeles a v Londýně. Rád cestuje a fotí na polaroid.

Jakub Košťál má rád přírodu a hlavně zeleninu. Je odkojen prací v České televizi, nyní stojí na vlastních nohách, jeho srdce bije pro produkční společnost k-pictures. Věnuje se filmům krátkým i dlouhým, seriálům, znělkám, reklamám a spoluorganizuje přehlídku iShorts. Přál by si, aby filmy vychovávaly a bavily.

Petr Koubek je v pátém ročníku scenáristiky na FAMU, kde spolupracoval na několika studentských krátkých filmech. Kromě projektů ve škole se podílel na televizních seriálech pro Českou televizi, Novu, televizi Barrandov a na několika reklamách. Jeho středometrážní scénář Libverdy byl oceněn cenou RWE, což vedlo k jeho zfilmování. Jeho komunikativnost a drzost z něj udělala také redaktora filmového magazínu České televize Film 2015 a vedoucího programu iShorts.

Jiří Žák studuje kombinaci anglické filologie a filmových studií na Univerzitě Palackého v Olomouci. Oběma oborům se věnuje i profesně, např. ve spolupráci s festivaly Academia Film Olomouc, Noir Film Fest nebo Letní filmovou školou. Mimo kurikula vede studentský divadelní spolek Po škole, který se kromě inscenování původních her věnuje i sociálním projektům.

Veronika Eva Chvátalová je doktorandkou na Katedře environmentálních studií MU. Ponoření do výzkumu rizik geneticky modifikovaných plodin vyvažuje lehkostí tance s přesahem k environmentálním tématům, naposledy v Tanci pro vodu. Svůj vztah k přírodě rozvíjí vedle akademických znalostí prožitky bytí v krajině a site-specific aktivitami a pasivitami.

18. 8. 2017