Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2021

Adresa: Země – představujeme vizuál 47. EKOFILMu

Zelené bydlení, zelená architektura a chytré plánování měst na letáku mimozemské cestovky, které zve k návštěvě naší Země. Tak vypadá plakát a hlavní vizuál 47. ročníku mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, který tak graficky naplňuje letošní EKOFILMový podtitul, kterým je „Adresa: Země“. Jeden z organizátorů festivalu, agentura Key Promotion se svým kreativním týmem pod vedením Karla Hrivňáka, přizval ke spolupráci firmu Creative Heroes s kreativním ředitelem Františkem Dečmanem.

„Letošní ročník nám dal trochu zabrat. Než jsme se s náročným pořadatelem festivalu, Ministerstvem životního prostředí, shodli na základním vizuálu, vytvořili jsme devět návrhů a konceptů. Nakonec jsme přišli s verzí, která dokonale vychází z letošního podtitulu Adresa: Země a skvěle se k němu hodí. Nechtěli jsme být prvoplánoví a ukázat lidem naši planetu, ale z kulatého tvaru jsme vyjít chtěli. Cílem bylo ukázat i zelené bydlení, důležité téma 47. EKOFILMu. A tak jsme vizuál pojali trochu jako leták mimozemské cestovky, který zve k návštěvě naší domovské planety," popisuje vznik nového vizuálu EKOFILMu kreativní ředitel Key Promotion Karel Hrivňák.

Vizuál dále rozvíjí grafický styl EKOFILMu, který Key promotion nastavila v roce 2015. 

47. ročník mezinárodního filmového festivalu EKOFILM proběhne 20.–23. října 2021 v Brně. Projekce budou probíhat v Univerzitním kině Scala a v sále Společenského centra ÚMČ Brno-střed, které bude hostit i část doprovodného programu. Tradičními festivalovými místy jsou i náměstí Svobody či Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity.

5. 8. 2021