Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2021

Představujeme porotu EKOFILMu 2021: Veronika Khek Kubařová

„Příroda je pro mě nabíječka, která mou energetickou kontrolku vrací do zelených hodnot. Chci pro ni více udělat a více se jí obklopit. Třeba tím kde a jak žije nebo podporou lokálních výrobců, kteří jsou šetrní k naší krajině.“ Těmito slovy popisuje rakovnická rodačka Veronika Khek Kubařová, jak při nucené pandemické pauze znovuobjevila své sepjetí s přírodou.

Krajina, ve které trávila v roce 2020 dva a půl měsíce, jí pomohla vidět více věcí, více kontextů i nevyčíslitelnou estetickou hodnotu přírody. 

Veronika vystudovala Pražskou konzervatoř a prošla několika divadelními scénami. Do prvního angažmá nastoupila v roce 2008 do Městského divadla v Mladé Boleslavi, kde získala svou první nominaci na Cenu Thálie za roli Markétky v inscenaci Faust a Markétka). V roce 2011 přešla do hereckého souboru Městských divadel pražských, kde získala další nominaci na Thálii za roli Catherine v Důkazu.

Od roku 2015 je členkou pražského Dejvického divadla. Hraje například v inscenacích Interview, Vzkříšení, Elegance molekuly.

Filmoví diváci si ji určitě vybaví jako princeznu v pohádkách Nejkrásnější hádanka nebo Duch nad zlato nebo filmů Lidice, Bezva ženská na krku, Ženy v pokušení, Ženy v běhu, nebo Modelář. Z televizních seriálů si zahrála třeba ve Specialistech či Zkáze Dejvického divadla.

 

foto: Kateřina Moravcová

22. 8. 2021