Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2021

Představujeme prezidenta festivalu: Ladislav Miko

„Musíme si přiznat, že jsme jako společnost ledacos zvorali. A to není jednoduché, zvláště ne v politice. Jenže tato deprese by neměla vést k odevzdanosti a pasivitě, spíše naopak. Politici půjdou směrem, který bude většina společnosti vyžadovat. Proto změny musíme požadovat, zejména když víme, že se s tím stále dá něco dělat, že náprava je možná,“ říká prezident EKOFILMu Ladislav Miko.

Docent Ladislav Miko se odborně věnuje půdní ekologii a zoologii, expertem na slovo vzatým je pak na půdní roztoče pancířníky. Kromě výuky na Univerzitě Karlově je už 10 let také hostujícím profesorem na antverpské univerzitě. Své odborné i manažerské zkušenosti uplatňuje také coby člen správní rady Nadace Partnerství, největší české ekologické nadace.

V průběhu své profesní dráhy působil ve vedoucích funkcích na inspekci životního prostředí, byl náměstkem ministra i ministrem životního prostředí ČR. V evropských strukturách pomáhal přírodě, životnímu prostředí i zdraví lidí například jako zástupce ředitele komise pro potravinovou bezpečnost EK či jako ředitel odboru ochrany přírodních zdrojů Generálního ředitelství pro životní prostředí EK.

Od roku 2018 je vedoucím Zastoupení Evropské komise na Slovensku. Tam také v současnosti tráví většinu svého času s manželkou Danou, s níž má dceru Barboru a syna Davida. Rád vyráží na túry do hor i nížin, beseduje s lidmi a nechává se inspirovat při cestování – pracovním i dovolenkovým.

Podobně jako v minulých letech se na prezidenta festivalu EKOFILM můžete těšit v roli moderátora úvodní odborné besedy s ministrem životního prostředí, lidmi z akademické sféry, neziskovek i byznysu.

8. 9. 2021