Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2021

Představujeme: soutěžní sekce

Aby dramaturgický tým 47. ročníku EKOFILMu zvládl vybrat soutěžní pětadvacítku filmů z více než dvou set přihlášených děl, potřebuje nějaká vodítka. Těmi jsou festivalové sekce, které zároveň pomohou i vám, diváků, když si budete z nabízené palety snímků vybírat. Pojďme si je představit blíže.

Soutěžní sekce Krásy přírody objevuje i připomíná rozmanitost naší přírody. Každoročně do ní zařazujeme filmy z různorodých částí naší planety i aktuální společenská témata, která patří na velké plátno. Snímky v této sekci upozorňují, že přírodě musíme věnovat pozornost a tam, kde to potřebuje, se o ni musíme starat, abychom její krásy předali i další generaci. 

Sekci Středoevropské filmy jsme zaměřili na témata, která tíží tvůrce ze střední Evropy. Představuje přitom nejen „domácí“ problematiku, ale stále častěji se obrací do světa. Ukazuje, že žádné problémy nejsou pouze naše, ale až nečekaně často zasahují i lidi na opačné straně planety. Středoevropské filmy přinášejí nejen aktuální pohled na ekologii, ale ukazují pozitivní přístup lidí po celém světě, kteří aktivně mění chod společnosti a ovlivňují to, jak přemýšlí lidé v jejich okolí.

V sekci Krátkých filmů, často úderných a koncentrovaných, přinášíme pestrou paletu pohledů na ekologická témata ze všech koutů světa – od Indie, přes Izrael, po Keňu a USA. Výběr hravých, inspirativních a aktuálních krátkých dokumentárních či animovaných snímků vás pobaví svým přístupem a trefností. 

1. 9. 2021