Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2021

Přihlašujte své filmy na 47. MFF EKOFILM!

Přihlašování filmů na letošní 47. ročník EKOFILMu je v plném proudu. Pro letošní rok jsme vybrali téma Adresa: Země. Chceme totiž zdůraznit, že pro náš společný domov s dalšími lidmi, ale hlavně s přírodou, máme jen jednu společnou planetu.

Pokud chcete, aby se na letošním EKOFILMu objevilo i vaše dílo, přihlaste ho nejpozději do 31. května 2021 prostřednictvím portálu zde. Na setkání s vámi a i na (doufejme) veřejné projekce pětadvacítky soutěžních filmů se těšíme v Brně od 20. do 23. října 2021.

„Bez zdravé krajiny, bez prostoru pro živočichy i rostliny nebo bez přírodních zdrojů bude naše planeta jen těžko místem, kterému můžeme říkat domov. A v posledních stoletích jsou to především lidé, kdo planetu nejvíc přetváří a upravují pro své použití. Proto chceme na letošním ročníku festivalu otevřít dveře těm filmům, které nám ukážou, jak žít co nejvíce v souladu s přírodou, ale současně žít moderně a pohodlně, třeba díky novým technologiím, tak, aby to vyhovovalo nám, našemu okolí, přírodě i jejím obyvatelům,“ vyzývá vás, filmaře, ministr životního prostředí Richard Brabec.

Z filmů, které k nám doputují, vyberou kolegové z dramaturgie pod vedením Jitky Kotrlové finálovou pětadvacítku. Snímky budou soutěžit ve třech už tradičních kategoriích – Krásy přírody, Středoevropské filmy a Krátké filmy.

Udělovat budeme i Cenu prezidenta festivalu a zejména Grand Prix – Hlavní cenu festivalu ministra životního prostředí. Stejně jako loňský rok jsme přihlášení filmů zpoplatnili a výtěžek půjde na festivalovou odměnu vítězům.

Tak na viděnou!

9. 3. 2021