Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2021

Užijte si Ozvěny EKOFILMu a promítejte festivalové filmy i na svých akcích

Nestihli jste soutěžní projekce EKOFILMu a chcete si vychutnat si filmové zážitky aspoň dodatečně. Není problém. Napište si na ozveny@ekofilm.cz o kterýkoliv snímek letošního, už 47. ročníku mezinárodního filmového festivalu s environmentální tematikou a promítejte právě na své akci. Anebo si užijte virtuální realitu ze zeleného bydlení a krátký sestřih toho nejlepšího z letošního ročníku v galerii na webu www.ekofilm.cz.

„Protože nám loni nezbylo, než přesunout festival do on-line prostředí, na letošní ročník jsme se těšili o to více. Bylo zajímavé sledovat, jak den ode dne rostla návštěvnost venkovních akcí a oblíbený rodinný den nás návštěvností velmi příjemně překvapil. Do kinosálů a na besedy zavítalo ve srovnání s předpandemickým ročníkem o něco méně lidí, o to živější, hlubší a delší byly diskuze, které po projekcích a úvodních slovech řečníků probíhaly,“ hodnotí ročník a nabízí filmy produkční Pavlína Vidnerová z agentury Key promotion, která festival organizuje.

Podmínkou k zapůjčení filmů je jen to, že budete projekci propagovat a pořádat pod názvem Ozvěny EKOFILMu a umožníte lidem účast na projekci zcela bezplatně. Stejně tak, jako filmy zdarma promítáme přímo na festivalu. Seznam všech filmů dostupných pro Ozvěny EKOFILMu je na https://www.ekofilm.cz/ozveny/

A nejlepší bude, pokud návštěvníky své akce navnadíte na další ročník EKOFILMu tím, že jim ještě před filmem promítnete sestřih toho nejlepšího z festivalu. Video najdete ZDE

A TADY je ke zhlédnutí také virtuální realita, která vás zavede do skutečného zeleného bydlení v Česku. Konkrétně nahlédnete do interiéru maringotky určené k trvalému bydlení, do houseboatu nebo do přestavěných lodních kontejnerů. Milovníkům lesa zaplesá srdce při pohledu na „létající domeček“ na stromě vysoko nad zemí, v němž se mohou ubytovat celoročně. Pokud máte rádi louky, remízky nebo jste lovci zážitků, virtuální realita vás přenese na lesní posed, který nabízí trvalý život v harmonii s přírodou. Nechybí ani jeden z hitů posledních let, první betonový dům z 3D tiskárny. I když je film určený pro VR brýle, snadno si ho prohlédnete i na běžném monitoru. Po prostoru se stačí rozhlížet pomocí obyčejné myši.

27. 10. 2021