Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2022

Naučte se natáčet záběry jako z divočiny. Jan E. Svatoš zve na videoworkshop

Obdivujete dokumenty o divoké přírodě? A chtěli byste si vyzkoušet, jak takové snímky vznikají? Máte jedinečnou možnost zúčastnit se videoworkshopu pod vedením režiséra a porotce letošního ročníku EKOFILMu Jana E. Svatoše.

Videoworkshop (NE)SPOUTANÁ DIVOČINA se uskuteční 13. října od 16 do 19 hodin v areálu Zoo Brno na Mniší hoře. Průvodcem tvůrčího setkání bude Jan E. Svatoš, držitel dvou prestižních cen Special Jury Award a autor více než 15 dokumentárních filmů oceňovaných na tuzemských i mezinárodních filmových festivalech. Mezi jeho nejúspěšnější snímky patří Archa světel a stínů, divoČINY, Africa obscura, Nikdo se neptal či Až zařve lev. Jan E. Svatoš předá účastníkům své zkušenosti získané během dlouhodobé spolupráce s Českou televizí a Českým rozhlasem. V současné navíc době vyučuje dokumentární film na Filmové Akademii Miroslava Ondříčka v Písku.

Účast na workshopu nevyžaduje žádné speciální vybavení. Základem je láska k přírodě a zvířatům a také chuť vyzkoušet si práci filmařů zvířat. Během setkání se dozvíte o kompozičních pravidlech, odnesete si praktické rady pro filmování zvířat v zajetí i ve volné přírodě. Vzhledem k místu konání vám navíc zkušení chovatelé vysvětlí, jak to funguje v zoo.

Pokud vás tento workshop zajímá, nemusíte být zkušeným ani technicky vybaveným filmařem. Vystačíte si s fotoaparátem, který umožňuje natáčet video, a mobilním telefonem, který vám umožní poslat záběry e-mailem k vyhodnocení.

A to nejdůležitější – jak se na workshop přihlásit? Stačí do konce září poslat na adresu soutez@ekofilm.cz fotku, kterou jste vyfotili v brněnské či jiné zoo a k ní napsat, jaké zvíře se vám nejvíce líbí. Společně s Honzou pak odpovědi i fotografie pečlivě projdeme a ty nejatraktivnější vybereme.

13. 9. 2022