Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2024

EKOFILM hledá vizuální styl letošního ročníku. Přihlaste svůj návrh!

Letos oslavujeme půlkulaté jubileum. A to je pořádný důvod k oslavě. Právě proto jsme se rozhodli představit zcela nový vizuální a grafický směr, který odráží jak důležitost, tak i unikátnost tohoto 50. ročníku. Ale nechceme ho dělat sami. Chceme totiž zapojit právě vás! Máte grafické nadání a zkušenosti? Jde vám hlavou zajímavý motiv? Tak ho zpracujte a pošlete nám ho. 

Termín

31. března 2024

Styl

Propagační vizuální styl festivalu, který je poutavý, reflektuje jak druh akce (filmový festival), tak i téma každého ročníku. Vizuální pojetí by mělo připomínat dané téma a podporovat myšlenku ročníku. Mohlo by být i námětem znělky festivalu, ale není to podmínkou. Celá grafika by měla být výrazná. Nemusí navazovat na předešlé ročníky. Jedná se o 50. ročník, bylo by dobré zohlednit v grafice.

I přesto, že téma samo o sobě neasociuje pozitivní věci, hledáme způsob, jak ho ztvárnit pozitivně a poutavě. Může být použita nadsázka, humor i poetičtější přístup, je možná citace nebo přesmyčka, případně reflexe nějakého aktuálního tématu. Grafika by měla být poutavá, pozitivní a s využitím netradičních a originálních přístupů.

Téma festivalu: Jak nezabít přírodu

  • válka a příroda: jak válečné konflikty poškozují přírodu?
  • boje o suroviny: voda, nerostné bohatství a další zdroje
  • přírodní katastrofy: co vše dokážou napáchat přírodní živly? 
  • když jdou veřejné zájmy proti sobě, jde příroda stranou

 Technická specifikace

Formáty a využití vizuálu/grafiky: CMYK + převod do RGB, web page grafika a tisková data (max. do formátu A0; CMYK), která je následně převedena na TV (RGB) data a využita pro videospoty, data pro využití na sociálních sítí atp.

Odměna

Vítězný návrh je honorován jak na rovině grafického zpracování, tak i jako autorská odměna za návrh. Skicovné za soutěžní návrhy se nevyplácí. 

Kam posílat a další informace

Kompletní zadání najdete tady

20. 2. 2024