Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Rodinný den EKOFILMu

www.psphoto.cz-05920-optimized.jpg

Na poslední festivalový den jsme pro děti a jejich rodiče připravili celodenní program na náměstí Svobody. Komu jinému představovat krásy přírody než právě dětem. Ony budou jednou zodpovědní za přírodu kolem sebe stejně, jako jsme to nyní my. 

Společně s Lipkou se vydáte do světa včel samotářek a zjistíte, že ačkoliv tyto včelky nevytvářejí med, dokáží opylovat více druhů rostlin a přírodě i nám lidem prospívají. 

Zoologická zahrada Brno za vámi přijde přímo do centra moravské metropole. Svým novým projektem Virtuální Zoo Brno totiž chce představit divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí pomocí nejmodernějších technologií. A malý kousek virtuální reality si díky VR in love budete moci odnést i s sebou domů. V naší dílně si totiž budete moci z lepenky vyrobit vlastní brýle na virtuální realitu. 

Svět přírodních zákonitostí zblízka můžete poznat s vidátory ve stánku VIDA! science centrum. Ukážou vám pokusy a experimenty, které vaše děti nadchnou. 

National Geographic je svět vědy, dobrodružství a průzkumů. V National Geographic jsou zvídaví lidé, kteří věří, že je stále co objevovat a že velké příběhy mohou změnit způsob vnímání světa. Poznejte s nimi divokou přírodu. 

Přijďte si s Lesy ČR vytvořit z písku, listí, větviček, mechu, šišek a trávy vaši oblíbenou část krajiny – vzpomeňte si na kouty přírody, které vám jsou blízké a vryly se vám do srdce.

A po celý den si také se svými ratolestmi budete moct doplnit kosmetickou výbavu. Festivaloví partneři z RespON vám pomohou namíchat prášek na praní, suchý šampon nebo práškový deodorant.

Na Rodinný den si není potřeba rezervovat místo, zkrátka jen přijďte!