Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Rodinný den EKOFILMu

www.psphoto.cz-05920-optimized.jpg

EKOFILMová sobota, která letos vychází na 23. října, bude už tradičně věnovaná Rodinnému dni. Na festivalových místech jsme pro vás připravili bohatý program, při kterém se zabaví děti i jejich rodiče.

Přijměte pozvání na ekologicky šetrný, obnovitelný a udržitelný program, který vás inspiruje, jak si lépe užít město, ukáže, jak produkovat méně odpadu, nebo při kterém pomůžete lesům v okolí Brna i zvířatům brněnské zoologické zahradě. A co na vás čeká?

FSC Česká republika si pro vás připravila program s omalovánkami a naučnou lesní hrou pro malé i velké milovníky lesa. Kromě zajímavých informací si můžete odnést i zajímavé výhry: dřevěné výrobky z odpovědných zdrojů a další ceny.

Zvířecí obyvatelé zoologických zahrad se ve svých výbězích mohou někdy trochu nudit. Přijďte pro ně vyrobit pomůcky, které jim pomohou prožít bohatší život. S odborníky ze Zoo Brno také lépe poznáte život vybraných druhů zvířat.

Na workshopech otevřené komunitní cyklodílny Bike Kitchen Brno se dozvíte, jak pevně zalepit duši, seřídit si brzdy nebo jak zprovoznit kolo, které jste po letech (nebo jen zimě) našli ve sklepě. Potřebné vybavení najdete přímo na stánku.

Na Rodinný den dorazí i superhrdina Smokeman. Jeho životním posláním je zmenšovat kouř z našich komínů a napomáhat k čistotě ovzduší. Od 10 do 16 hodin bude provádět experimenty a zatáhne vás do hry, největší show pak rozjede přesně v 11 a 13 hodin.

Se SVČ Lužánky se pustíte do výroby do šetrných ozdob a pomůcek do domácnosti. Stačí šikovné ruce, trocha času a ze Svoboďáku si odnesete macrame závěsy na květináče, netradiční ozdoby z Tilandsie nebo reused plechovky s bylinkami.

Díky Buřince uvidíte dvě 3D tiskárny z ČVUT v Praze. Dozvíte se, z jakých materiálů a co všechno se dá vytisknout, kam směřuje další výzkum a co nás v budoucnu čeká. Chybět nebude ani ukázka tisku houbami a malování na obličej i na putovní kamínky.

Ministerstvo životního prostředí pak připravilo kvízy o ceny pro malé i velké soutěžící. Kromě dobrého pocitu, že umíte správně třídit, si tak můžete odnést barevné popelničky, magnetky, pexesa, hry nebo praktické tašky na tříděný odpad.

Na Rodinný den si není potřeba rezervovat místo, zkrátka jen přijďte! Více informací k jednotlivým částem rodinného den je na stránkách událostí.

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program