Ministerstvo životního prostředí

Zážitkový program

Komentovaná prohlídka: BOTANICKÁ ZAHRADA A ARBORETUM MENDELOVY UNIVERZITY

BZA-min.png

Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně patří mezi obdivované zahradnické ráje. V areálu, který se rozkládá na ploše téměř 11 hektarů, se nachází více než 7 tisíc taxonů rostlin, z nichž nejvíce tvoří rozmanité orchideje a trvalky, a 4 tisíce dřevin. Přestože je areál situovaný na místě s průměrnou roční teplotou kolem 8 °C, obsahuje tato zahrada rostliny a dřeviny exotické Asie, temperátní Latinské Ameriky či dokonce Afriky a Austrálie. Díky vysoké rozmanitosti je tak areál rozdělen do pěti tematických oblastí.

Vydejte se poznávat krásy rostlin ve čtvrtek 21. 10. a v pátek 22. 10. od 10 do 19 hodin. Díky EKOFILMu si navíc návštěvu užijete zdarma.

V pátek 22. 10. na vás od 16.00 navíc čeká i komentovaná prohlídka (sraz u vstupu u zastávky Bieblova), která provede zájemce všemi pěti tematickými částmi zahrady.

Web

COVID-19 PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Příroda je mocná. A největší sílu mají leckdy ti nejmenší tvorové. Viry. Nezapomeňte tedy, prosím, že se před vstupem musíte prokázat potvrzením o očkování nebo o bezinfekčnosti a na vnitřních akcích nosit respirátor, více zde.

Program