Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2019

Malá ochutnávka doprovodného programu letošního EKOFILMu

 Hned na začátek jsme pro vás připravili velkou úvodní diskuzi o budoucnosti naší přírody s odborníky, do které se zapojí i ministr životního prostředí Richard Brabec. Čeká vás i beseda s novozélandským režisérem českého původu Michaelem Havasem, investigativním dánským novinářem Tomem Heinemannem, kameramanem Martinem Čechem či cestovatelem a objevitelem Janem Dungelem

 

Poté budou následovat neméně zajímavé debaty například na témata ochrany krajiny (Jak chránit zemědělskou krajinu v 21.století), environmentálního žalu (Vztah k české krajině: láska, lhostejnost nebo žal?) a ekonomického aspektu současné krize (Česká krajina a ekosystémové služby). Chybět nebude ani diskuze s laureáty Ceny Josefa Vavrouška a vítězi Ekopubliky.

 

Představíme také knihu Teologie zvířat, kterou napsal britský teolog Andrew Linzey a Polární stanici v Antarktidě, kterou zde provozuje Masarykova univerzita. 

 

Každý festivalový den budou zpříjemňovat živá vystoupení muzikantů v ulicích. V sobotu 12. října proběhne v EKODÓMU na Náměstí Svobody Family day, o jehož bohatý program se postará ZOO Brno, Lipka a VIDA! Science centrum Brno. V rámci interaktivních workshopů ve čtvrtek 10. října a v sobotu 12. října si budete moci užít výrobu ekologických ubrousků, korálků, bylinných směsí a VR brýlí. Letošní novinkou je totiž prezentace virtuální reality, která přinese procházku méně známými kouty české přírody, či virtuální program připravený brněnskou ZOO. 

 

Pro kompletní program navštivte www.ekofilm.cz/program.

Aktuální dění z festivalu EKOFILM 2019 sledujte na našem FacebookuInstagramu.

1. 9. 2019