Ministerstvo životního prostředí

Aktuality

www.psphoto.cz-04003.jpg

12. 10. 2019

45. MFF EKOFILM má své vítěze

Grand Prix EKOFILMu je poctou poslednímu nosorožci. Česká záchrana zubrů korunována prezidentem festivalu.

Číst celý článek
Po-stopach-skotske-d..jpg

12. 10. 2019

Přijďte se podívat na vítězné filmy!

Sobota 12.října - závěrečný den festivalu nabídne exkluzivní možnost shlédnout filmy, oceněné na včerejším slavnostním vyhlášení.

Číst celý článek
EKOFILM-2019-vizual-442x248-v1.jpg

2. 10. 2019

Soutěžte s partnery EKOFILMu o VIP vstupenky!

Jedinečnou šanci vyhrát VIP vstupy na snídani s tvůrci, na workshop s Honzou Svatošem a na slavnostní gala večer máte nyní v soutěžích s našimi partnery - National Geographic Česko a ČSFD.

Číst celý článek
EstherP-SamuelS-The-Amazon-Changers-1-.jpg

26. 9. 2019

Filmaři z celého světa míří na EKOFILM do Brna!

Co by to bylo za festival, kdyby vám společně s filmy nenabídl i setkání s jejich tvůrci? EKOFILM 2019 v tomto rozhodně nebude výjimkou! Svou účast již potvrdilo čtrnáct filmařů.

Číst celý článek
Magda-foti.jpg

18. 9. 2019

Soutěžte s EKOFILMem o fotokurz!

Máte rádi přírodu i focení? Skvěle! Do 2. října nasdílejte na Instagram obsah s hashtagem #ekofilm a #fotokurz. A my vybereme sedm z vás, kteří pojedou na jedinečnou fotoexkurzi...

Číst celý článek
Hambach-optimized.jpg

11. 9. 2019

Přinášíme pestrou nabídku v sekci Středoevropských filmů

Sekce Středoevropských filmů představí letos celkem deset filmů - nejpočetnější zastoupení v této soutěžní sekci má právě Česká republika. Nechybí však ani snímky slovenské, německé či slovinské.

Číst celý článek
2.-Jak-chranit-zemedelskou-krajinu-v-21.-stoleti.jpg

1. 9. 2019

Malá ochutnávka doprovodného programu letošního EKOFILMu

Letošní MFF EKOFILM nabídne kromě spousty poutavých snímků na téma "Příroda – naše dědictví" i setkání s tvůrci filmů a odborníky, kteří vám přiblíží aktuální dění v oblasti životního prostředí. Hlavní program doplní koncerty, besedy, výstavy a interaktivní zážitkové aktivity pro širokou veřejnost, školy či rodiny s dětmi.

Číst celý článek
SHEEP-HERO-main-still-you-can-crop-if-you-want-optimized.jpg

26. 8. 2019

Představujeme filmy v sekci Krásy přírody

Soutěžní sekce Krásy přírody představí sedm výrazných filmů, řadu z nich měli možnost vidět diváci na světových filmových festivalech. Do selekce filmů v sekci Krásy přírody se vtiskla snaha vybrat nejen filmy aktuální a tematicky důležité, ale také podněcující k reflexi a revizi.

Číst celý článek
Leafcutters-videostill-Antworks-Chalmers-optimized.jpg

22. 8. 2019

Co letos nabídne sekce krátkých filmů?

V sekci představující Krátké filmy uvidíte letos celkem osm snímků ze čtyř kontinentů. Tématy jsou ohrožená zvířata a ekologie, najdete mezi nimi ale i meditativní díla pozorující zblízka specifika přírody a animované filmy plné humoru. Krátké filmy letos do soutěže vybírala Hana Blaha Šilarová, filmová producentka a festivalová dramaturgyně.

Číst celý článek
logo-ekofilm.jpg

20. 8. 2019

Poznejte letošní dramaturgický tým!

Zajímá vás, kdo vybíral letošní filmy do festivalové soutěže? Dramaturgie měla nelehké rozhodování, vynikajících filmů se totiž sešlo nespočet! Ve všech třech kategoriích (Krásy přírody, Středoevropské filmy, Krátké filmy) tak můžete shédnout řadu filmů výrazné filmové kvality sledujících současná (palčivá) témata vztahu člověka a přírody.

Číst celý článek
logo-ekofilm.jpg

18. 8. 2019

Podívejte se, kdo o výhercích tento rok rozhodne. Tady je naše porota!

Letos v porotě zasedne česko-novozélandský filmový režisér a producent Michael Havas, popularizátor environmentální osvěty Milan Hulán, dokumentaristka Olga Menzelová, autorka a organizátorka řady projektů zaměřených na ochranu přírody a krajiny Blažena Hušková, režisér Jan Svatoš, kameraman, dokumentarista a držitel Českého Lva Martin Čech a ze zahraničních hostů Irene Lucius, regionální ředitelka Světového fondu na ochranu přírody (WWF) pro střední a východní Evropu.

Číst celý článek
22255014-10155229046678323-3914905462980424994-o.jpg

21. 6. 2019

O ceny 45. ročníku EKOFILMu se ucházejí filmy ze 37 zemí

Celkem 153 snímků z 37 zemí bude letos bojovat o účast v hlavní soutěži letošního 45. ročníku mezinárodního filmového festivalu EKOFILM.

Číst celý článek
01.jpg

20. 6. 2019

EKOFILM pro školy: vezměte své žáky na workshop filmové animace nebo na Terku a její zvířecí svět

Každá generace dědí po svých předcích odpovědnost za místo, kde žije. Za to, že přírodní druhy mohou žít své životy v harmonii a rovnováze. Za to, že voda nemizí z naší přírody ani krajiny. Za to, že stromy a zeleň rostou do výše k modré obloze. Vezměte svou třídu a pojďte se s námi porozhlédnout po planetě Zemi a podívat se, jak vlastně taková příroda vypadá. Příroda je totiž naše dědictví.

Číst celý článek
87-www.psphoto.cz-06789-resize.jpg

15. 2. 2019

Chcete vidět svůj film na velkém plátně? Přihlaste ho do EKOFILMU 2019.

Nejstarší mezinárodní filmový festival o životním prostředí na světě otevírá své brány. Od pátku 15. února máte možnost přihlašovat své snímky prostřednictvím portálu filmfreeway.com. Vybrané filmy se utkají o pět prestižních, ale i finančně oceněných cen MFF EKOFILM.

Číst celý článek