Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2020

EKOFILM bude. Výběr soutěžních filmů si pustíte v klidu domova!

Přinášíme dobrou zprávu. Vychutnejte si většinu soutěžních snímků EKOFILMu od 4. do 7. prosince v pohodlí a bezpečí domova. Díky jednání s produkcemi a podpoře od internetové televize MALL.TV si budete moct spustit inspirativní filmy přímo na webu www.ekofilm.cz.

„Zastavení epidemie je u nás v tuto chvíli hlavní prioritou, ale na festival a jeho filmy jsme rozhodně nechtěli rezignovat. Právě v současné době omezení řady služeb máme příležitost zamyslet se nad naší spotřebou. Načerpejte v dnešní době omezení řady služeb inspiraci z filmů online pro taková řešení, která co nejméně závisejí na jednorázových výrobcích a obalech. Filmaři z celého světa na EKOFILM přihlásili snímky s podnětnými myšlenkami a tipy, jak naši spotřebu posunout udržitelným směrem, a oni i vy, naše festivalové publikum, si zasloužíte, abychom filmy i ve složité době promítli,“ shrnuje aktuální situace ministr životního prostředí Richard Brabec.

Jak bude promítání online probíhat? Všechny filmy, u kterých produkce svolily k online streamování, najdete přímo na stránkách jednotlivých snímků. Je jen na vás, kdy jestli si film pustíte v pátek ke snídani, v sobotu ke zpříjemnění večera nebo až v pondělí při obědové pauze.

Jsme moc rádi, že vám filmové zpracování palčivé otázky, zda Je spotřeba potřeba? můžeme i bez otevřených kinosálů nabídnout.

25. 11. 2020