Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2021

EKOFILM nabízí i výstavy – o architektuře i přírodě

Udržet pozornost při maratonu filmů může být náročné. Proto jsme pro vás kromě diskuzí připravili i několik výstav, které úzce souvisejí s tématy festivalu. Vyrazte proto i za statickými obrázky do EKODÓMu, na Malinovského náměstí nebo na Fakultu sociálních studií a po cestě zavítejte do některé z vyhlášených brněnských kaváren.

Jedním z nesoutěžních filmů 47. EKOFILMu je i dokumentární snímek Prvok – příběh vzniku prvního 3D tištěného domu. Celý projekt vám blíže představí výstava PRVOK, která probíhá od 12. do 23. října na Malinovského náměstí před Mahenovým divadlem v Brně. Dozvíte se na ní více o 3D tisku a jeho využití ve stavebnictví. Součástí jsou i exponáty vyrobené metodou 3D tisku nebo odlité z recyklovaného betonu. Takže neváhejte a zkuste si „osedět“ vytištěnou lavičku.

Další výstava představí práci studentů a studentek Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. Zaměřili se na průřez různými tématy spojenými s udržitelností. Ale pozor, přistoupili k nim příjemně nekonvenčně. Místo aby „jen“ aplikovali „zelená“ řešení, nahlížejí na pojem udržitelnosti z různých hledisek a snaží se dovést toto téma do roviny přidané hodnoty. Studenti se tak ve svých pracích neomezují jen na chytrá technologická řešení, ale nabízí inovativní přístup k materiálu, krajině i společnosti. Co přesně to znamená, zjistíte od 21. do 23. října na Svoboďáku v Ekodómu. Kdy přesně na výstavu vyrazit, zjistíte v události Udrž žitelnost.

A už tradičním partnerem výstavní sekce EKOFILMu je FSC ČR, tedy certifikační systém Forest Stewardship Council. Ten zaručuje, že se v lesích s touto známkou kvality hospodaří způsobem, který je odpovědný k lesu, přírodě, místním lidem a zaměstnancům, a navíc myslí na ekonomičnost lesa. Výstavu „Není les jako les“ navštívíte v Atrium Fakulty sociálních studií MU až do 24. října.

19. 10. 2021