Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2021

Stáhněte si festivalové noviny

EKOFILM se nezadržitelně blíží a my bychom vám rádi těch posledních pár dní zpříjemnili příjemným čtením. Otevřete Festivalové noviny EKOFILMu a zjistěte, jak nad filmy a letošním tématem přemýšlí například prezident festivalu Ladislav Miko nebo jedna z porotkyň, Veronika Khek Kubařová.

Náhled do duše a myšlenek ale není zdaleka vše, co v novinách najdete. Přečtěte si také, jak vztah mezi filmem a (zelenou) architekturou vnímá další z porotců Jord den Hollander, který si navíc v chill out zóně střihne i besedu s diváky.

EKOFILM od středy 20. do soboty 23. října je pak hlavně filmovým festivalem. V novinách tak nechybí ani krátké anotace všech soutěžních filmů. Naše vedoucí dramaturgyně Jitka Kotrlová navíc připojila své postřehy k nesoutěžnímu filmu Vlci na hranicích. Najdete je v její pozvánce hned na titulní straně.

Stáhněte si Festivalové noviny a dočtete se ještě více.

A hlavně nezapomeňte už příští týden vyrazit do Brna a užít si úvodní besedu, opening koncert, všechny diskuze i rodinný den. Programu pro vás máme možná víc, než stihne prožít!

11. 10. 2021