Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2023

Startuje přihlašování filmů do 49. ročníku EKOFILMu

Přihlašování filmů do festivalu EKOFILM – nejstaršího filmového festivalu o životním prostředí v Evropě a možná i na světě – je tu! Filmoví tvůrci, producenti, prostě všichni, kdo mají horkou filmovou novinku o přírodě mohou od dnešního dne hlásit své snímky do 49. ročníku našeho prestižního festivalu na portálu https://filmfreeway.com/EkoFilm-556504

Do soutěže se mohou hlásit snímky z celého světa, které byly vytvořeny po 1. lednu 2021. Registrace do festivalu je zpoplatněna a vybraná částka je následně rozdělena mezi vítězné tvůrce jako prize money.

Do soutěžního finále festivalu vybere dramaturgie 25 filmů, které budou soutěžit o ceny v různých soutěžních sekcích, včetně tradiční Ceny prezidenta festivalu a Grand Prix – Hlavní ceny festivalu ministra životního prostředí. Diváci se mohou těšit na kvalitní a inspirativní filmy, které nabídnou různorodé pohledy na problematiku životního prostředí a ekologie.

Jednou z novinek letošního ročníku je otevření všech tří soutěžních sekcí tvůrcům z celého světa. Kromě tradiční soutěže celovečerních environmentálních filmů, nazvané Krásy přírody, se bude konat také mezinárodní soutěž středometrážních filmů a samostatných dílů dokumentárních sérií pod názvem Vize přírody. Do třetice bude přidána soutěž krátkých filmů s novým názvem Ve zkratce. Rádi bychom, aby tato nová sekce přinesla divákům pestré environmentální téma z různých oborů, jako je ekonomie, sociologie, architektura nebo filosofie.

19. 5. 2023