Ministerstvo životního prostředí

Aktuality

Najezd-na-Atlantik-9.jpg

8. 10. 2023

V Kině Art dnes promítáme vítězné filmy!

Přijďte si dnes užít všech pět vítězných filmů naráz. V Kině Art promítáme od 14.30 všech pět oceněných filmů.

Číst celý článek
Najezd-na-Atlantik-10.jpg

7. 10. 2023

Grand Prix EKOFILMu získal francouzský film Nájezd na Atlantik

Nejstarší evropský filmový festival o přírodě EKOFILM zná letošní vítěze. Cenu ministra životního prostředí – Grand Prix si nakonec odnesl film francouzského režiséra Nicolase Van Ingena, který se věnuje nelegálnímu rybolovu v západoafrických vodách. V dalších kategoriích uspěl například krátký snímek o světluškách nebo o dokument o boji za záchranu největší jeskynní chodby na světě.

Číst celý článek
IMG-1207-square.jpeg

27. 9. 2023

Veronika Čermák Macková: Zvířata jsou úžasná a neuvěřitelně inspirativní

Působí éterickým dojmem, ale když se s ní dostanete (třeba) k tématu přírody, objeví se v ní zápal a síla, kterou byste možná ani nečekali – to je herečka Veronika Čermák Macková, letošní festivalová porotkyně, se kterou jsme si povídali o její dosavadní kariéře i jejím vztahu k přírodě.

Číst celý článek
Tuija.jpg

27. 9. 2023

Jak zničit mrak? Tuija Halttunen vypráví o svém úspěšném filmu

Na EKOFILM přijíždí jako porotkyně i jako jeho největší hvězda. Její poslední film Jak zničit mrak už posbíral několik ocenění, a tak jsme si s ní povídali hlavně o něm.

Číst celý článek
Diana-Siswartono-Neso-foto-small-crop.jpg

21. 9. 2023

Diana Siswartonová: Fascinovala mě voda, její průzračnost

Narodila se v Praze, kořeny má v Indonésii. Její fascinace vodou a touha rozumět formám, které stojí za vodou, ji přivedla k propojení umění a vědy. I to je jedna z letošních tváří festivalu, Diana Siswartonová, se kterou jsme si povídali o její práci.

Číst celý článek
KV-2023-newsletter-600x421.jpg

18. 9. 2023

Katalog s kompletními informacemi je tady

Všechno v jednom! Tak by se dal shrnout náš nový katalog. Do něj jsme připravili zcela kompletní informace o letošním ročníku. Zajímá vás, kde se bude letošní dění odehrávat? Vytiskněte si svůj katalog.

Číst celý článek
DSC9139-1-cro.jpg

11. 9. 2023

Představujeme filmovou porotu: Natália Pažická

Natália Pažická je ekologická aktivistka, influencerka, zakladatelka iniciativy a občanského sdružení #everyindividualmatters a podcastu Fashion Session.

Číst celý článek
kongocermakmackova.jpeg

11. 9. 2023

Představujeme porotu: Veronika Čermák Macková

Veronika Čermák Macková je herečka a navíc hrdá ochránkyně přírody. Svým srdcem je milovnice zvířat, vášnivá cestovatelka, která se aktivně se angažuje v projektech na zachování biodiverzity. Dlouhodobě spolupracuje s organizacemi, které se touto výzvou zabývají.

Číst celý článek
jan-e.-svatos-1-.jpg

27. 8. 2023

Představujeme porotu: Jan E. Svatoš

Jan E. Svatoš je už pevnou součástí festivalové poroty. Připomeňme si, co všechno má za sebou.

Číst celý článek
Tuija.jpg

27. 8. 2023

Představujeme porotu: Tuija Halttunen

Tuija Halttunen je renomovaná finská spisovatelka, režisérka a kameramanka, která se bude účastnit letošního ročníku festivalu EKOFILM jako členka poroty.

Číst celý článek
Martin-Cech4-S.jpg

19. 8. 2023

Představujeme porotu: Martin Čech

Martin Čech je významný český kameraman a režisér. Vystudoval střih a kameru na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze (FAMU) a je členem Asociace českých kameramanů a České filmové a televizní akademie. Působí také jako pedagog na FAMU v Praze.

Číst celý článek
Morske-utociste-The-Sanctuary-Still-1-min.jpeg

16. 8. 2023

Na 49. ročník EKOFILMu se přihlásilo 142 filmů z 36 zemí

Letošní ročník mezinárodního filmového festivalu EKOFILM láká tvůrce z celého světa. Celkem 142 dokumentů z 36 zemí, včetně exotických destinací jako Peru a Pákistán, se přihlásilo do říjnové přehlídky, která se bude konat od 5. do 8. října 2023 v Brně.

Číst celý článek
Kopie-souboru-IMG-9084.JPG

14. 8. 2023

Vezměte svoji třídu na EKOFILM do VIDA! science centra

Užijte si netradiční den s EKOFILMem. Přihlaste svou třídu a vyrazte zdarma ve čtvrtek 5. října do VIDA! science centra. Užít si tu můžete nejen samotnou expozici (počítejte s 1–2 hodinami na prohlídku), ale hlavně science show nebo 3D film. Vyberte si svůj termín a rezervujte si svá místa na mailu proskoly@ekofilm.cz do 8. září 2023. Na každý z nabízených pořadů je potřeba dostavit se alespoň 15 minut předem.

Číst celý článek