Ministerstvo životního prostředí

EKOFILM 2023

Vezměte svoji třídu na EKOFILM do VIDA! science centra

Užijte si netradiční den s EKOFILMem. Přihlaste svou třídu a vyrazte zdarma ve čtvrtek 5. října do VIDA! science centra. Užít si tu můžete nejen samotnou expozici (počítejte s 12 hodinami na prohlídku), ale hlavně science show nebo 3D film. Vyberte si svůj termín a rezervujte si svá místa na mailu proskoly@ekofilm.cz do 8. září 2023. Na každý z nabízených pořadů je potřeba dostavit se alespoň 15 minut předem. 

Science show Led nad zlato

Datum: 5. října 2023

Termíny: 9.00 (pro ZŠ), 10.30 (pro ZŠ)

Kapacita: Na každý čas je omezená kapacita 86 žáků

Ponořte se s námi do fascinujícího světa vody ve všech jejích skupenstvích. Vezměte svou třídu do VIDA! science centra, kde si můžete s vidátory užít show plnou interaktivních a zábavných experimentů. V science show Led nad zlato se pokusíme odhalit tajemství mizejícího ledu a vody z naší planety a prozkoumáme, zda je možné tento jev zastavit. S pomocí vody, suchého ledu, kapalného dusíku a hydrostatického tlaku budeme prozkoumávat, jak vzniká sníh, proč můžeme bruslit, jak fungují gejzíry a jak dostáváme vodu do našich domovů, a také jak ji bezpečně vracíme zpět do přírody.

Science show Led nad zlato s následnou projekcí 3D filmu Poslední útes

 Datum: 5. října 2023

Termíny: 11.30 (pro SŠ, projekce filmu začíná ve 12.30) 

Kapacita: 86 žáků

Speciální komponovaný program pro studenty středních škol nabídne jak vědeckou show o vodě Led nad zlato, tak navíc promítání 3D filmu Poslední útes. Ponořte se s námi do hlubin oceánů. Zhlédnete podmořský svět ze zcela nové perspektivy. Objevíte jeho rozmanitost a budete mít živočišné druhy téměř na dosah ruky.

 Jak si zarezervovat program? 

Napište své preference na mail proskoly@ekofilm.cz

Kolik to stojí?

Vstupné do VIDA! Science centra i na programy je zdarma!

14. 8. 2023